Payday loans

Acxiom Polska przygotował kolejną bazę tematyczną, biorąc tym razem pod uwagę potencjał na produkty z tzw. „wyższej półki”. W stworzonej bazie „Srebrnych i Złotych” znaleźli się respondenci, którzy ze względu na poziom zamożności, zajmowane pozycje zawodowe oraz wykształcenie mają możliwości zakupu i są zainteresowani produktami „Premium”.

„Srebrni i Złoci” to osoby z dochodami wyraźnie powyżej średniej krajowej, zajmujący atrakcyjne pozycje zawodowe – kierownicy/ menedżerowie/wolne zawody (prawie 40% osób w bazie, specjaliści (28% i prywatni przedsiębiorcy (32%, w wieku „produkcyjnym”, a więc z przedziału 26-59 lat. Cenią sobie komfort życia, są otwarci na nowe technologie i chętnie inwestują. Ich największym skarbem jest czas, którego nie chcą niepotrzebnie poświęcać na mało ważne sprawy. Lubią wybierać pomiędzy atrakcyjnymi ofertami, kierując się raczej jakością i użytecznością, niż ceną.

Sporo wydają na podstawowe zakupy – tygodniowe wydatki co trzeciego z nich przekraczają 250 zł, które dokonują głównie w hiper- i supermarketach. Co czwarty posiada instrumenty finansowe związane z oszczędzaniem i inwestycjami, trzykrotnie chętniej niż przeciętni respondenci Acxiom korzystają także z bankowości internetowej.

„Srebrni i Złoci” prowadzą aktywne życie zawodowe i towarzyskie. Niewiele czasu spędzają przed telewizorem (43% nie więcej niż 2 godziny, rozwijają za to różnorodne zainteresowania i dużo podróżują. Ponad 36% z nich spędza urlop odwiedzając kraje europejskie, a prawie 10% wyjeżdża poza Stary Kontynent. Lubią kontakt telefoniczny – rachunki za telefon stacjonarny ponad 40% z nich wynoszą ok.100-200 zł, a 23% płaci za „komórki” więcej niż 200 zł.

Jakie produkty/usługi mogą być szczególnie interesujące dla „Srebrnych i Złotych”?
Biorąc pod uwagę, iż są to osoby aktywne, zamożne, ale zapracowane wszelkie oferty prestiżowe i ułatwiające życie będą przez nich mile widziane. Warto im zaproponować wygodne konta osobiste z kategorii „Premium”, pakiety ubezpieczeniowe, ekskluzywne karty kredytowe, atrakcyjne lokaty, ale także usługi telekomunikacyjne, samochody czy produkty szybko zbywalne z „wyższej półki”.

Wyselekcjonowane osoby prezentują tylko 4% całości bazy Acxiom, ze względu na ich potencjał zakupowy stanowić mogą jednakże bardzo wartościową grupę dla firm z wielu branż.

Źródło: PR News

Apteki Lublin ogłoszenia