Payday loans

Pożyczka krótkoterminowa

BNP Paribas Bank Polska poszerza swoją ofertę o kolejne produkty wspierające zrównoważony rozwój przedsiębiorstw. W ramach współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, korzystając z Programu Green Initiative (GI, bank udostępnia właśnie dla klientów z sektora MŚP leasing przeznaczony na poprawę efektywności energetycznej. Dzięki premii inwestycyjnej przedsiębiorcy mogą otrzymać zwrot nawet 12 proc. uruchomionego finansowania.

Nowy Energo leasing GI dostępny w ofercie BNP Paribas Banku Polska udzielany jest
z linii kredytowej Europejskiego Banku Inwestycyjnego w ramach Programu finansowania inwestycji zwiększających efektywność energetyczną w małych i średnich przedsiębiorstwach (Program Green Initiative. Finansowaniem leasingowym mogą zostać objęte projekty inwestycyjne poprawiające efektywność energetyczną przedsiębiorstwa oraz finansujące odnawialne źródła energii. Leasing udzielany na okres do 7 lat dostępny jest w kwocie od 25 000 euro do 1 000 000 euro (lub równowartość w innej walucie. Oprocentowanie jest zmienne – oparte odpowiednio o stawkę WIBOR 1M/3M, EURIBOR 1M/3M.

 

W przypadku sfinansowania inwestycji Energo leasingiem projektów przyczyniających się do obniżenia poziomu zużywanej energii o minimum 20 proc., przedsiębiorca może otrzymać premię inwestycyjną w wysokości 12 proc. od kwoty udzielonego finansowania. Premia wypłacana jest po zakończeniu inwestycji na wskazany przez firmę rachunek lub na poczet niespłaconego kapitału rat leasingu.

 

- Kolejny produkt w naszej ofercie, przeznaczony na poprawę efektywności energetycznej, jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii – mówi Teresa Matoga, dyrektor ds. Programów UE i Programów Publicznych w BNP Paribas Banku Polska. – BNP Paribas już od 2011 roku zaangażowany jest w promowanie zrównoważonego rozwoju wśród przedsiębiorstw. Wspieramy ich wzrost poprzez produkty współfinansowane ze środków unijnych, przeznaczone na inwestycje obniżające poziom zużywanej energii. Za naszą działalność na tym polu zostaliśmy właśnie docenieni przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju prestiżową nagrodą EBRD Sustainability Award – wyjaśnia Teresa Matoga.

 

Energo leasing przeznaczony jest dla podmiotów spełniających wymogi europejskiej definicji MŚP: zatrudnienie poniżej 250 pracowników, roczne obroty nieprzekraczające 50 mln euro lub aktywa nieprzekraczające wartości 43 mln euro. W ramach Energo leasingu firma może skorzystać z bezpłatnego doradztwa technicznego: zespół ekspertów przeprowadzi analizę techniczną inwestycji oraz pomoże wybrać najbardziej optymalne rozwiązania.

Źródło: BNP Paribas Bank Polska

Kalkulator kredytu hipotecznego