Payday loans

Gdzie darmowa pożyczka

Chociaż pozytywny, to mało znaczący wpływ na poziom aktywów miały przelewy z ZUS. W październiku przekazano do OFE środki w kwocie blisko 264 mln zł. W porównaniu z wrześniem br. wartość składek wzrosła, lecz tylko o +5,3 mln zł.

 

W kolejnych miesiącach także nie ma co liczyć na znaczące kwoty przelewane z ZUS. Wręcz przeciwnie. 31 października bowiem wszedł w życie mechanizm tzw. suwaka bezpieczeństwa, który spowoduje dodatkowe transfery, tym razem z OFE do ZUS. Od listopada będą one systematycznie uszczuplać aktywa funduszy emerytalnych.

 

 

W poprzednim miesiącu spadek zgromadzonych środków odnotowały wszystkie instytucje. Największą ujemną dynamikę, -2,1% odnotowało OFE PZU Złota Jesień. Tym samym aktywa funduszu zmniejszyły się o prawie -440 mln zł. Z drugiej strony najmniej środków udało się stracić Pekao OFE, który zanotował spadek aktywów o -1,1%.

Największymi funduszami emerytalnymi niezmiennie pozostają ING OFE i Aviva OFE, których aktywa na koniec października wyniosły odpowiednio 37,9 mld zł i 35,6 mld zł.

 

Zespół Analiz Online

Kredyt hipoteczny kalkulator