Payday loans

Darmową pożyczkę jako pierwsza w Polsce zaproponowała firma Vivus. W pierwszej chwili kwota o jaka mógł się starać pożyczkobiorca to 1200 zł, a w tym momencie jest to już 1600 zł. Czy naprawdę pożyczka może być bezpłatna? Istotnie, jest darmowa, ale muszą być ku temu spełnione warunki:

interesant musi mieć stały dochód

klient musi mieć dobrą historię kredytową i pozytywnie przejść niejednokrotnie dużo weryfikacji jak BIK, KRD, BIG Infomonitor, itp.

Trzeba pamiętać że spóźnienie w spłacie to już dodatkowe koszty czy to za przedłużenie, czy upomnienia i odsetki karne. W zasadzie wygląda to tak, iż każdy może pożyczyć niedużą kwotę na okres z reguły do 30 dni po czym spłacić ją punktualnie, a z tego tytułu nie ponieść żadnych opłat. To znaczy – oddaje się tyle ile pożycza wyjąwszy opłatę rejestracyjną, która zwykle wynosi 1 grosz lub jedną złotówkę i nie podlega zwrotowi. W taki sposób pożyczkodawca potwierdza dane osobowe użytkownika i przeprowadza weryfikację historii kredytowej.

Pożyczki za darmo proponuje obecnie aż 15 pożyczkodawców co pozwala korzystać z niewielkiej pożyczki za darmo przez ponad rok czasu.