Payday loans

Pożyczka przez Internet

Deweloperzy wykorzystują każdy sposób, aby przyciągnąć klientów. Pomoc w zdobyciu kredytu hipotecznego, piwnica lub garaż gratis czy kilkadziesiąt metrów własnego ogródka – to najbardziej popularne hasła ostatnich lat. W tym roku sprzedający idą nieco dalej i projektują każdy kąt mieszkania, w którym nie może zabraknąć garderoby.

Słaby popyt na mieszkania, wywiera presję na deweloperach, którzy prześcigają się w wartościach dodanych do swojej oferty. Najnowszym trendem wśród sprzedających są całościowe projekty mieszkań, w których eksponuje się właściwe umiejscowienie i wykorzystanie garderoby.

Z analizy firmy Komandor wynika, że 80 proc. kupującychwybiera te mieszkania, w których znajduje się wnęka lub wydzielone miejsce przeznaczone na zabudowę garderoby.

 

- Ponad 90 proc. mieszkań, które mamy obecnie w swojej ofercie posiadają wyraźnie zaznaczone miejsce, w którym powinna znaleźć się garderoba. Zazwyczaj jest to wnęka przynależąca do sypialni, która jest funkcjonalna i nie zabiera przestrzeni z innego pomieszczenia -mówi Przemysław Stefanowski z PBG Erigo. – Jasno określone miejsce na garderobę jest wartością dodaną do danej oferty i wówczas jeżeli kupujący ma dwa mieszkania do wyboru z garderobą lub bez, to wybiera właśnie to, w którym jest garderoba. W lokalach gotowych pod klucz proponujemy ciekawe aranżacje garderoby dopasowane do gustu przyszłych właścicieli – dodaje Przemysław Stefanowski.

Oddziel strefę damską od męskiej

 

Projektując wnętrza i aranżacje garderoby deweloperzy coraz częściej korzystają z usług profesjonalnych architektów i projektantów- W zależności od rozmiarów i architektury pomieszczenia, garderoby mogą mieć kształt prostokątny, kwadratowy, liter U lub L. Projektując garderobę często stosuje się odrębne moduły meblowe dla kobiety i mężczyzny, czyli bliźniacze zestawienia szuflad, drążków, półek -podkreśla Monika Szczęsny projektant wnętrz z firmy Komandor- Pozwala to oddzielić strefę męską od damskiej, zachować pewien logiczny ciąg oraz ograniczyć element konfliktowości w momencie jednoczesnego korzystania z garderoby – dodaje Monika Szczęsny.

 

Patrząc na najnowsze trendy, garderoba to już nie są jedynie stałe półki i wieszaki. W nowoczesnej garderobie znajdziemy funkcjonalne, wysuwne systemy drążków, dodatkowe zamykane szafy i szuflady, kosze, pantografy, cargo, wieszaki na spodnie, koszule, krawaty czy ażurowe półki na buty.

 

Pokój ze skarbami

 

Garderoba, jako odrębne pomieszczenie lub jego część, powinna znajdować się w sąsiedztwie sypialni. Istotne jest, by była ona w bardziej prywatnej części mieszkania niż w obrębie pokoju dziennego czy też w pobliżu kuchni – To świetna przestrzeń do wyrażenia swoich upodobań. Dlatego aranżując ją warto pomyśleć o niej jak o swoim prywatnym pokoju ze skarbami -mówi Marta Łuckiewicz architekt z Grupy Projektowej Front eM- Warto więc zaszaleć i zastosować wzorzystą tapetę, surowe deski, a nawet metaliczną farbę. Do odważnej aranżacji coraz częściej przekonują się właściciele stonowanej w kolorach garderoby. Zaś tych, którzy ubierają się barwnie, zachęcamy do zastosowania jednolitego tła- dodaje Łuckiewicz.

 

Garderoba pozwala wykorzystać powierzchnię od podłogi do sufitu oraz zabudować każdy, nawet najbardziej niedostępny fragment wnętrza, dlatego pomieszczenie to powinno być bardzo dobrze przemyślane i rozplanowane – Jeżeli garderobę stanowi część sypialni warto zamknąć całość wysokimi frontami – od podłogi do sufitu, tak by szafa zniknęła tworząc płaszczyznę ściany. To dobry sposób na zachowanie wizualnej harmonii we wnętrzu, a jeśli dodatkowo zastosujemy na frontach lustra – zyskamy zaskakujący efekt powiększenia- mówi Marta Łuckiewicz.

 

Własna grafika na front

 

Na rynku istnieje wiele ciekawych rozwiązań materiałowych i frontów, dzięki którym nasza garderoba będzie jedyna i niepowtarzalna. Jedną z najnowocześniejszych trendów upiększania garderoby i nadawania jej jedynego w swoim rodzaju charakteru jest zdobione szklanymi elementami z pięknymi motywami graficznymi – Klienci najchętniej decydują się na szkło ze względu na możliwość zastosowania indywidualnych projektów graficznych lub własnych fotografii – dodaje Monika Szczęsny projektant wnętrz z firmy Komandor

Dobrze zorganizowana garderoba o odpowiednich wymiarach może odciążyć resztę pomieszczeń z konieczności zabudowy czy zastawienia ich szafami. Ponadto może być miejscem składowania walizek, pościeli, ręczników, sprzętu sportowego, deski do prasowania czy kosza na brudną bieliznę, a także małego AGD, takiego jak odkurzacz i żelazko. Dla tego typu przedmiotów dobrze jest wygospodarować odpowiedni moduł lub kąt garderoby.

 

Urządzając garderobę pamiętaj:

Żadne miejsce nie może się zmarnować, warto przyjrzeć się swojej kolekcji ubrań
- jeśli mamy dużo długich ubrań, będziemy na nie potrzebowali więcej miejsca.

Oddzielmy rzeczy codziennego użytku od tych, do których sięgamy sporadycznie.

Zastosujmy fronty przesuwne, które zabierają mniej miejsca i są łatwiejsze
w użytkowaniu.

Rozplanujmy światło tak, by nic go nie przysłaniało.

Zwracajmy uwagę na wentylację pomieszczenia.

 

Grupa Komandor

tswilczewski at komandor dot pl

Pożyczka online