Payday loans

Katalogowanie stron jest najtańszym, ale wciąż bardzo efektywnym sposobem pozycjonowania stron internetowych. Polega ono na dodawaniu wpisów (opisu i linku do pozycjonowanej strony) do szczególnych serwisów internetowych, zwanych katalogami.

Jak dodawać do katalogów?

Żeby osiągnąć jak najlepsze efekty, powinno się katalogować stronę sukcesywnie. Na początku pozycjonowania należałoby ograniczyć się do kilku katalogów na dobę i później powiększać tę liczbę do optymalnie kilkunastu w czasie doby. Wypada przy tym pamiętać, ażeby nie przedobrzyć. Dodanie nadmiernej ilości wpisów może prowadzić do obniżenia pozycji w wyszukiwarce.
Warto dorzucić, że najnowsze algorytmy wyszukiwarek są niezmiernie czułe na jakość dodawanych wpisów. Trzeba zadbać o to, aby umieszczane w katalogach opisy stron były unikatowe. Oczywistym faktem jest, że trudno zapisać osobliwy opis do każdego katalogu, toteż powinno się używać synonimów.

Jakie katalogi wybierać?

Aby pozycjonowanie stron z wykorzystaniem katalogowania dostarczyło dobre efekty, należy zadbać o odpowiedni dobór katalogów, do jakich dodajemy wpis. Nie ma jednoznacznej recepty na stwierdzenie, czy dany katalog jest wartościowy, ale można sformułować pewne wskazówki którymi warto się kierować przy jego wyborze.
Dobry katalog stron to taki, który jest moderowany, ma estetyczną szatę graficzną, duży wskaźnik PageRank, posiada odpowiedni podział stron na kategorie i przede wszystkim, zawiera wartościowe, unikalne i poprawnie gramatycznie wpisy. Najczęściej warunki te spełniają płatne katalogi, ale zdarzają się też gratisowe.