Payday loans

Koszt pożyczki zależy od wielu czynników : oprocentowania, prowizji, modelu spłaty. Prowizja skasowana jest na początku czasu kredytowania, a kredytobiorcy nierzadko decydują się włączyć do pożyczanej kwoty. Odsetki to wynagrodzenie banku za użyczony kapitał.

W każdej racie kredytu spłacamy: element zadłużenia oraz odsetki. Najpopularniejsze formuły spłaty to raty stałe i malejące. W racie równej suma kapitału i odsetek jest zawsze taka sama. Zmieniają się jedynie proporcje składników – najpierw dominację mają odsetki, a na końcu kapitał. W ratach malejących za każdym razem spłacamy tyle samo kapitału, a zmenia się kwota odsetek. Maleje ona z upływem czasu, gdyż do spłaty pozostaje coraz to mniej zadłużenia.

Kalkulator kredytu pozwala stworzyć scenariusz spłaty dla rat równych ewentualnie malejących oraz zorientować się, ile zapłacimy za pożyczany pieniądz. Dowiesz się dzięki niemu, jaka będzie wielkość odsetek płaconych w każdej racie oraz ile długu pozostanie do spłaty po uregulowaniu każdej płatności.

Kalkulator kredytowy


PLN


miesięcy