Payday loans

Cena kredytu zależy od wielu czynników : oprocentowania, prowizji, typu spłaty. Prowizja pobierana jest na początku okresu kredytowania, a kredytobiorcy w wielu przypadkach decydują się zaliczyć do pożyczanej kwoty. Odsetki to honorarium banku za użyczony kapitał.

W każdej racie pożyczki spłacamy: element zadłużenia oraz odsetki. Najpopularniejsze formuły spłaty to raty stałe i malejące. W racie równej kwota kapitału i odsetek jest zawsze taka sama. Zmieniają się tylko proporcje składników – z początku dominację mają odsetki, a na koniec kapitał. W ratach malejących za każdym razem spłacamy tyle samo kapitału, a zmenia się suma odsetek. Maleje ona z upływem czasu, ponieważ do spłaty pozostaje coraz mniej zadłużenia.

Kalkulator kredytu pozwala sporządzić harmonogram spłaty dla rat równych ewentualnie malejących oraz zorientować się, jak wiele zapłacimy za pożyczany pieniądz. Dowiesz się dzięki niemu, jaka będzie wysokość odsetek płaconych w każdej racie oraz ile długu pozostanie do spłaty po uregulowaniu każdej płatności.

Kalkulator kredytów


PLN


miesięcy