Payday loans

Gratisową pożyczkę jako pierwsza w Polsce zaproponowała firma Vivus. Początkowo suma o jaka mógł się ubiegać petent to 1200 zł, a teraz jest to już 1600 zł. Czy tak naprawdę pożyczka może być darmowa? Owszem, jest darmowa, ale muszą być ku temu spełnione warunki:

użytkownik musi mieć stały dochód

petent musi mieć dobrą historię kredytową i pozytywnie przejść niejednokrotnie sporo weryfikacji jak BIK, KRD, BIG Infomonitor, itp.

Trzeba pamiętać że spóźnienie w spłacie to już kolejne koszty czy to za przedłużenie, czy upomnienia i odsetki karne. W istocie wygląda to tak, że każdy może pożyczyć niewielką kwotę na czas najczęściej do 30 dni potem spłacić ją we właściwym czasie, a z tego tytułu nie ponieść żadnych opłat. Czyli – oddaje się tyle ile pożycza pomijając opłatę rejestracyjną, która zwykle wynosi 1 grosz lub jedną złotówkę i nie podlega zwrotowi. W ten sposób pożyczkodawca weryfikuje dane osobowe interesanta i przeprowadza kontrolę historii kredytowej.

Pożyczki za 0 zł świadczy obecnie aż 15 „parabanków” co pozwala korzystać z niedużej pożyczki za darmo przez ponad rok czasu.