Payday loans

Długi powinno się spłacać. Nie ma w takim razie co się zwodzić, iż udawanie, że nic się nie dzieje, uczyni, że nasze pożyczkowe dylematy zginą- kredytodawca upomni się o własne finanse. Na domiar złego, czas pracuje tu na pożytek instytucji bankowej i im dłużej zalegamy ze spłaceniem spóźnionych rat, tym poważniejsze implikacje nam grożą.
Jakie to implikacje za nie spłacone kredyty? I co dokładnie grozi nam za niespłacanie kredytu gotówkowego?

Drogie wezwania

Kłopoty wypadkowe z niepunktualnej spłaty pożyczki gotówkowej mogą mieć nie jedynie Ci, jacy zamierzenie tego unikają bądź mają tarapaty pieniężne – kłopot może ukłuć też „zapominalskich” kredytobiorców. Wystarczy albowiem, iż spóźnimy się ze spłaceniem raty o parę dni, a instytucje bankowe w okamgnieniu rozpoczną przesyłać nam tzw. wezwania. Wezwania o tyle nieprzyjemne, iż… płatne! I tak za powiadomienie telefoniczne możemy uiścić do kilkunastu złotych, za listowne przypomnienie. Biorąc pod uwagę, że niektóre instytucje bankowe przypominają nam o zaległości parę razy w tygodniu, nakład pieniężny upomnień może być istotnie odczuwalny.

Każdy dzień zwłoki z uiszczeniem raty, owocuje dodatkowo naliczeniem odsetek karnych.

Wypowiedzenie umowy pożyczkowej

Realny kłopot z niespłaconym długiem pojawia się dopiero wtedy, gdy bank zadecyduje unieważnić umowę finansową. Zgodnie z zarządzeniem, bank może to poczynić w momencie, kiedy zaległości kredytobiorcy dosięgają równowartości dwóch rat kredytu gotówkowego. Wypowiedzenie umowy kredytu gotówkowego znaczy, iż bank wzywa nas do spłaty zupełnego kredytu w czasie nie dłuższym niż 30 dni.